Přednosti konopné izolace

Konopná izolace zaručuje optimální ochranu proti chladu v zimě i horku v létě

Přednosti konopné izolace

TERMO-KONOPÍ je jakostní produkt a podle platných norem se vyznačuje vynikajícími technickými vlastnostmi. Německým institutem pro stavební techniku v Berlíně mu bylo uděleno Evropské technické povolení, číslo ETA-05/0037.

TERMO-KONOPÍ

TERMO-KONOPÍ zaručuje optimální ochranu proti chladu v zimě i horku v létě - má dobré difúzní vlastnosti, které zaručují automatickou regulaci vlhkosti, která vede ke zdravému a příjemnému klimatu ve vnitřních prostorách

 • má vysokou teplotní kapacitu = výborná akumulační schopnost konopných vláken zaručue vysokou ochranu před horkem v létě, díky této vlastnosti má konopná izolace delší fázový posun ( pomalejší pronikání externích teplot skrz izolaci do interiéru než např. u minerální izolace )
 • odpuzuje škůdce a hlodavce. Konopná vlákna, ze kterých je izolace vyrobena, neobsahují žádnou bílkovinu, tudíž odpadá jejich ošetřování proti molům a hmyzu.
 • hodí se pro starou i novou zástavbu. Ideální je použití konopné izolace ve srubech, roubenkách a dřevostavbách. Její použití je možné pro každého uživatele. Montáž lze provádět i vlastními silami.
 • má čisté a bezprašné zpracování, dobrá snášenlivost pro pokožku bez svědění a škrábání
 • je vhodné i pro alergiky
 • neobsahuje žádné přidané látky, které by byly ekologicky závadné. Poškození zdraví je tak vyloučeno jak při výrobě, tak při montáži této izolace.
 • má dlouhou životnost, funkčnost a tvarovou stálost - nebyl zde zjištěn žádný růst plísní ani hniloby; dle staveního povolení pro stavební materiály získaloTERMO-KONOPÍ nejlepší známku 0
 • má protipožární ochranu díky impragnaci přírodní sodou ( 3 - 5 % ); patří do evropské třídy hořlavosti E

V létě příjemně chladno – v zimě teplo

V létě je důležité, aby teplo způsobené sluncem bylo uchováno ve stavebních konstrukcích a do obytného prostoru bylo odevzdáno teprve tehdy, když se venku ochladí.

Parametrem pro zhodnocení letní ochrany proti vysokým teplotám je tlumení teplotní amplitudy a fázový posun ( fázové zpoždění ). Tlumení teplotní amplitudy ukazuje, do jaké míry je redukován průnik tepla skrz stavební materiál. Fázové zpoždění udává, o kolik hodin je zpožděn průnik maximálních teplot. Frauenhofer Institut podrobil TERMO-KONOPÍ  zkoumání v této oblasti s velmi dobrým výsledkem. 

Díky nepatrné tepelné vodivosti 0,040 W/(m.K) a schopnosti uchovávat teplo přispívá TERMO-KONOPÍ významně k úspoře energie na vytápění v zimním období. Vzhledem k současným nákladům na energii je toto velmi důležitý aspekt pro spotřebitele.

TERMO-KONOPÍ má pozitivní CO2–bilanci  !

Příklad :

Typický rodinný dům s ca. 100 m2 zastavěné plochy a sklonem střechy 45° je zaizolován mezi krokvemi tloušťkou izolace 24 cm.

Množství potřebné izolace je ca. 35m2

Pokud si rodina zaizoluje svůj dům TERMO-KONOPÍM®,dosáhne následujících hodnot :

 

 

TERMO-KONOPÍ Premium

 

TERMO-KONOPÍ Plus

CO2 zatížení živ.prostředí na m3 izolace při výrobě

53,0 kg

57,5 kg

CO2 úspora na m3 ve fázi růstu

56,8 kg

71,9 kg

CO2 bilance na m3

+ 3,8 kg

+ 14,4 kg

CO2 úspora na příkladu popsaného rodinného domu:

ca. 133 kg

ca. 504 kg

Počítáno i s celkovou montáží izolace

E-shop IZOLACE KONOPÍ

Kontaktujte nás

Objednávka materiálu

Novinky

Jaro 2016

Akční sleva až 25%

jaro 2016

číst : celý článek

Pozvánka na veletrh Dřevostavby 2015

Rádi bychom vás pozvali na veletrh Dřevostavby 215 Kdy? 11.2.2015 - 14.2.2015 Kde? Výstaviště Holešovice - Přední montovaná hala

číst : celý článek

Soutěž Interiéry a design

Hlasujte na portálu Dřevěná stavba roku v kategorii Interiéry a design pro interiér našeho firemního sídla - srubu v Táboře - a vyhrajte krásné ceny !

číst : celý článek

Loga a certifikáty

 • Oko test
 • Klima sucht Schutz
 • Stiftung Warentest
 • Natureplus
 • Časopis zdravého bydlení
 • Grand designs magazine
 • Ressourcen